Ev aletlerinin altın çağı

Evin her odası için en iyi akıllı ev ürünleri

Evin her odası için en iyi akıllı ev ürünleri ve cihazları

OTURMA ODASI

Oturma odası için en iyi akıllı ev ürünleri

Yeni teknolojik oyuncaklar, dinlendiğin odayı çok daha rahat ve işlevsel hale getirirken, geleneksel mobilyalarını daha kabiliyetli ve bağlantılı alternatiflerle değiştirecek. Üstelik hem daha güvende olacaksın hem de paran cebine kalacak.
Akıllı ev aletleri denildiğinde akla ilk gelen yer oturma odaları oluyor. Nesnelerin interneti akımının favori mekânı, artık akıllı hoparlörlerin çok ötesine geçmiş durumda. Ancak kabul etmek gerekir ki, tembelliği seviyoruz ve oturduğumuz yerden direktifler yağdırabileceğimiz bir varlığa sahip olmak istiyoruz. Bu nedenle bir akıllı hoparlör şart. Milenyum öncesinde insanların sırf bu lüks için evlendiklerini düşününce, yaşamak için güzel zamanlarda olduğumuzu kabul etmeliyiz. İster yalnız, ister ailenle yaşa, akıllı bir kahve sehpasının yaşam alanınıza katacaklarına hayır demek zor ya da otonom bir süpürgeye…

Smartables

smartables.eu

Smartables

Sipariş üzerine el yapımı üretilen bu akıllı kahve sehpalarının birçok farklı tasarım ve renk seçeneği var. İlk görevin, ceviz ağacından üretilen bu sehpalardan salonun tasarımına uygun modeli bulmak olacak. Sevdiğin modeli bulduktan sonra, artık kahve masanla mobil cihazlarını kablosuz olarak şarj edebilecek, Bluetooth hoparlör ve dokunmatik lamba olarak kullanabileceksin. Bu sehpa sayesinde pazar akşamları tembellik yaparken bir an bile yerinden kalkman gerekmeyecek.

Anker Eufy RoboVac 11S

anker.com

Anker Eufy RoboVac 11S

Otonom robot süpürgelere uzaktan bakıp iç geçirdiğimiz günler geride kaldı. Kızılötesi sensörleri ile zeminde bulunan engelleri ve köşeleri tespit eden Anker Eufy RoboVac, dar alanlarda sıkışmayı önlerken, saksı ve benzeri nesnelere çarpmadan işini yapıyor. Küçük enişteyi çalıştır, sen keyfine bak.

Cosa Kablosuz Akıllı Oda Termostatı v4

smartcosa.com

Cosa Kablosuz Akilli Oda Termostati V4

Yerli üretim Cosa’nın dördüncü sürümü, tüm kombilerle uyumlu akıllı ve kablosuz bir termostat. Evini ideal sıcaklıkta tutarken, aynı zamanda doğalgaz faturasından da tasarruf etmeni sağlıyor. Hatta öyle ki, üreticisi Cosa kullanan evlerin doğalgaz faturalarının yüzde 37’e kadar azalttığını belirtiyor.

Skylink SK-200

skylink.com.tr

Skylink SK-200

Kanadalı Skylink’in SK-200 isimli orta seviye akıllı güvenlik seti, 5 dakika kadar süren kolay kurulumu, tüm iOS ve Android’li cihazları desteklemesi, Türkçe dil desteğiyle dikkat çekiyor. Modüler olarak tasarlanan bu sistemi, ileride ihtiyaçların doğrultusunda yeni cihazlarla genişletmen de mümkün. İstersen daha basit ve gelişmiş modelleri de var.

MUTFAK

Mutfak için en iyi akıllı ev ürünleri

Mutfağının alışveriş listesi hazırlamana yardım ettiğini, kendi kendine leziz çay ve kahve yapabildiğini, yemek yapmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırdığını ve bir de kendini temiz tuttuğunu hayal et. Kesenin ağzını aç zira hepsi gerçek olmak üzere.
Herkesin mutfak alışkanlıkları başkadır. Kimileri yemek yapmayı bir hobi olarak görürken, kimisi için bir görevdir. Bir de Marion Cobretti gibiler vardır ki, onlara gerçekten soğutmayan bir buzdolabı ve bayat bir pizza yeter de artar bile. Ancak sen hayatını suçla savaşa adamış bir adalet makinesi olmadığından, sıradan hayatını daha da kolaylaştıracak ve iyileştirecek süper akıllı mutfak ürünleri seçtik. Mutfakta gerçek bir beceriksiz bile olsan, akıllı bir tencerenin yardımıyla pişireceğin ziyarefetlerle misafirlerini etkilebilir; birkaç ufak ışık numarasıyla mutfağına müthiş bir ambiyans kazandırabilirsin. Umarız dolap kapılardan geçer…

Samsung Family Hub

samsung.com

Samsung family hub

İnsanoğlu, bu buzdolabında kullanılan teknolojinin zerresiyle Ay’a gitti. Şimdi bu teknoloji senin iştahını dindirmek için mutfağına göre tasarlanmış bir metal kutuya sığdırıldı. Bir buzdolabından bekleyeceğin her şeyin üstesinden hakkıyla geliyor. Family Hub, içindeki yiyeceklerin şeceresini tutuyor, anımsatıcılar, takvimler, fotoğraflar ve notlar kaydetmeni, ailenle paylaşmanı ve büyük ekranından TV izlemeni ya da tarifleri takip etmeni sağlıyor.

Tefal Cook4Me Connect

tefal.com

Tefal Cook4Me Connect

Bu akıllı pişirici, mutfaktaki akıllı asistanın olmak istiyor. Uygulamasından ulaşabileceğin yüzlerce tarifi adım adım takip ederek, enfes yemekler yapılmasını hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Dokunmatik ekranından ne pişirmek istediğini seçiyorsun ve tüm ayarları kendiliğinden yapıyor.

Siemens EQ.9

siemens-home.bsh-group.com

Siemes eq.9

Home Connect mobil uygulamasını kullanarak uzaktan etkileşime geçebildiğin bu makine, yataktan kalkmadan kahvenin süt oranından fincan boyutuna kadar birçok özelliği ayarlamanı sağlıyor. Üstelik aynı anda 2 taneye kadar, latte’den espresso’ya kadar çok çeşitli kahveler hazırlayabiliyor.

Philips Hue Bloom

philips.com.tr

Philips Hue Bloom

Bloom ile odanın istediğin köşelerini gönlüne göre renklendirebilirsin. Tavsiyemiz bu minik lambalardan iki tane alman ve ortalığı panayıra çevirmen. Bir de Ambilight televizyonun varsa, kapının girişine epilepsi hastaları için sağlık uyarısı asman gerekecek. Yemek yerken daha aydınlık, romantik anlar için ise loş ortamlar yaratabilirsin.

YATAK ODASI

Yatak odası için en iyi akıllı ev ürünleri

Rahatlığın ve kimileri için tembelliğin mabedi olan yatak odasını ihtiyaçlarına göre akıllandırabilirsin. Uzmanlar, uyku kalitesi için yatılan odada olabildiğinde az teknolojik cihazın olmasını tavsiye ediyor. Ancak günümüzde artık daha rahat uyumanı sağlayan teknolojiler de mevcut. Kaldı ki gece yatmadan önce telefonun veya tabletinle oynadığını biliyoruz; o yüzden rol yapmayı bırakıp teknoloji seni nasıl daha rahat ettirebilir keşfedelim.

Bir yatak odasının en önemli parçası yatağın kendisidir. Yatağın rahat değilse, odanda bir Falcon 9 roketinin olması hiçbir şeyi değiştirmez. Eğer rahatına düşkünsen ve yakacak paran varsa, yatak odanı akıllandırmaya bizzat yatağından başlamalısın. Şayet böylesi bir yatırıma hazır değilsen ki bu çok kötü, birkaç ufak numarayla odanı daha rahat bir inziva alanına çevirebilirsin. Yatak odana özen göster; atalarımızın aslan yattığı yerden belli olur sözünü unutma.

Philips Hue

philips.com.tr

Philips Hue

Orijinal Hue ampulünden tek bir tane alarak yatak odana takabilirsin. Mobil uygulaması aracılığıyla renkleri, desenleri ve şiddeti ayarlayabileceğini biliyorsun. Onunla neler yapabileceğini hayal gücüne bırakıyoruz. Bir tane dediğimiz bakma; odanda ne kadar duy varsa onları Hue ile doldurabilirsin. Bize kalsa, her akıllı evde bir deste Hue olması gerek ancak ev senin, tercih senin…

Withings Sleep

withings.com/tr

Withings Sleep

Nokia’nın Withings’e sattığı sağlık departmanı tarafından geliştirilen Sleep, yastığın altına koyduğunda uyku kaliteni ölçüyor, uygulamasıyla sana özel ipuçları veriyor ve diğer akıllı cihazlarına bağlanarak ışık, sıcaklık gibi ayarlamalar yapmanı sağlıyor.

Sleep Number 360 i7

sleepnumber.com

Sleep Number 360 i7

Bu akıllı yatak senin ve partnerinin uyuma alışkanlıklarına göre kendini şekillendiriyor. Gece boyunca hareketleri izleyen 360 i7, yaptığı çıkarımlarla konfor seviyesini, destekleri ve sertlikleri otomatik olarak ayarlıyor.

TP-Link HS100

tp-link.com/tr

TP-Link HS100

TP-Link HS100, eski ve akılsız cihazlarına zekâ emareleri kazandırabilir. Bunlardan birkaç tane alarak, evindeki cihazları mobil uygulaması üzerinden kontrol edebilirsin. Ütünün fişini çekmediğini hatırladığında, eve geri dönmene gerek kalmayacak.

TUVALET / BANYO

Tuvalet ve banyo için en iyi akıllı ev ürünleri

Banyo her evin hazırlık merkezidir. Huysuz ve pasaklı halinden, herkesin seni tanıdığı prezantabl sürümüne dönüştüğün sihirli yeri daha önce aklına hiç gelmediği şekillerde çağın ötesine taşıyabilirsin. Sıcak ve nemli bir yer olabilir ancak su sıçramalarına karşı korunaklı teknolojilerle, burayı da evin geri kalanı kadar şık ve akıllı hale getirebilirsin. Akıllı bir banyonun zirvesi ise kendi kendini ısıtan bir tuvaletten başka bir şey olamazdı. Üstelik masaj bile yapıyor! Ancak bu kadar ileri gitmek istemezsen (kim, neden istemez), banyonu daha keyifli ve işlevsel hale getirecek başka önerilerimiz de var. Öncelikle kendini şımartmaya değer bulmalısın. Tuvalet ve banyoya yaklaşımını işlevsellikten çıkarıp, biraz daha konforuna göre yeniden düşünmelisin. Örneğin, en son ne zaman duş alırken en sevdiğin şarkıyı dinleme keyfini yaşadın? Hiç mi? Bu duyduğumuz en hüzünlü şey olabilir…

Ultimate Ears MegaBlast

ultimateears.com

Ultimate Ears Megablast

Ultimate Ears’ın su geçirmez kablosuz hoparlörü, duş alırken ses kalitesinden ödün vermeden müzik dinlemen için birebir. Alexa dijital asistanla çalışan hoparlörü sesinle kontrol edebiliyorsun ve 30 metre içerisindeki cihazlarına Bluetooth ile bağlayabiliyorsun. Suya ve sıçramalara karşı dayanıklı ürünler çoğunlukla kullanıcı hatası nedeniyle bozulurlar. Hoparlörünü doğrudan suyun altına koymak zorunda değilsin; ne olur ne olmaz…

Axent One Plus

axentbath.com

Axent One Plus

İsviçreli Axent tarafından üretilen bu akıllı klozet, üzerine oturanlara masaj yapmasının yanı sıra su sıcaklığını, şiddetini, kurutma ayarlarını ufak kumandasıyla değiştirebiliyorsun. Hatta üşenmeyip masaj ayarlarının özelleştirilmesini bile mümkün kılmışlar.

Anker Eufy BodySense

anker.com

Anker Eufy BodySense

Banyona koyabileceğin bu akıllı baskül, birden fazla cihazla eşlenebiliyor ve EufyLife, Apple Sağlık, Google Fit uygulamalarıyla senkronize edilebiliyor. Düzenli ölçümlerle, vücuduna dair ilginç detayları mobil cihazından takip etmeni sağlıyor.

Oral-B Pro 1000 POWER

oralb.com

Oral-B Pro 1000 Power

Bu akıllı diş fırçası, istesen de dişlerine kötü bakmana izin vermiyor. Her 30 saniyede bir gönderdiği sinyallerle ağzının başka bir bölümüne geçmeni hatırlatıyor ve baskı sensörü dişlerini çok sert fırçalamanı engelliyor.

AKILLI YAVER

En iyi akıllı asistanlar / hoparlörler

Dijital asistanlarla donatılmış akıllı hoparlörler, her akıllı evin mihenk taşlarına dönüştü. Bize sorarsan bunlardan her bir odaya bir tane lazım ancak abartıyor da olabiliriz. Bu nedenle onları herhangi bir odada konumlandırmak yerine, ayrı bir kategoride ele almayı tercih ettik. Aralarından beğendiklerini özelliklerine göre değerlendirebilir ve evinin en çok vakit geçirdiğin yerlerine yerleştirebilirsin.

Amazon Echo

amazon.com

Amazon Echo

Sırasıyla Echo Dot, Echo ve Echo Plus olmak üzere üç farklı boyuta sahip olan bu akıllı hoparlör serisi, akıllı asistanları koymak için geliştirilen ilk cihazlar. Boyutlar cihazların hoparlör işlevini doğrudan etkilerken, Alexa Skills gibi akıllı asistan fonksiyonları aynı kalıyor.

Apple Homepod

apple.com

Apple HomePod

HomePod iyi bir akıllı hoparlör değil, ancak iyi bir hoparlör. Her biri kendi amplifikatörüne sahip 7 farklı sürücüyle donatılan HomePod, sesi farklı yönlere iletebiliyor. Ses kalitesi rakiplerini gölgede bırakırken, Siri ise iPhone’dakinden hiçbir yeni ya da farklı özellik sunmuyor. Artık bir sonraki modele kısmet…

Google Home

store.google.com

Google Home

Google Home serisi, diğer akıllı hoparlörlerden farklı olarak komut veren kullanıcıların seslerini birbirinden ayırt edebiliyor. Böylece aileler için ideal ürün olarak öne çıkıyor. Diğerlerinde olduğu gibi henüz Türkçe anlamayan asistanın, 2019 yılında bu desteğe kavuşması bekleniyor.