10 adımda ev gibi ev

Ev için temel dekorasyon ipuçları

ev dekorasyonu ipuçları - 1

 

1. Sandalyelerin birbirine dönük olduğu bir sohbet alanı oluştur, bu ister yemek masası, ister bir kahve masasının başındaki teklilerle olabilir.

ev dekorasyonu ipuçları - 2

2. Dokulu yüzeyler, örneğin yumuşak kadife yastıklar ve bir battaniye ile ‘iyi hissettiren’ bir ortam yarat.

ev dekorasyonu ipuçları - 3

3. Perdelerini kapatıp karanlığa mahkum olma. Evine doğal ışığın girmesine izin ver.

ev dekorasyonu ipuçları - 4

4. Duvarlar ve objeler sakinleştiren, açık tonlarda renklerden oluşturarak dinlendiren bir hava yarat.

5. Tek aydınlatma tepe aydınlatması olmamalı. Ne kadar çok farklı noktada ve farklı güçte aydınlatman olursa o kadar iyi ve farklı atmosferler yaratabilirsin.

ev dekorasyonu ipuçları - 5 ve 6

6. Dimmer gibi ışığın gücünü ayarlayabileceğin araçlar, grup aydınlatmalar ve farklı renklerdeki ışıklar ile yemek, sohbet, romantik buluşma, gece oturması gibi farklı durumlar arasında kolayca geçiş yapabilirsin.

ev dekorasyonu ipuçları - 7

7. Halı ve kilimler alanları belirlemeyi, ayırmayı kolaylaştırdığı gibi, evine karakter ve cazibe katar.

ev dekorasyonu ipuçları - 8

8. İyi bir atmosferde tüm duyulara hitap etmelisin. Bu yüzden sık yapılan bir hataya düşüp kokuları unutma. Limon ve okaliptüs gibi taze kokular banyoya spa havası verirken, evin girişine koyacağın tarçın ve portakal kokuları sıcaklık ve sakinlik dolu bir karşılama sağlar.

ev dekorasyonu ipuçları - 9

9. Evini daha canlı gösterebilecek bir şey varsa, bitkilerdir. Alacakları ışığa ve verebileceğin bakıma göre küçüklü büyüklü saksıları evin dört bir yanına dağıtmaktan çekinme.

ev dekorasyonu ipuçları - 10

10. Karmaşıklıktan kurtulmak için belirli aralıklarla neleri düzenleyebilirim diye düşün ve uygula. Mümkün olan her şeyi katlayarak kendine özel bir noktada toparla ve raf sistemlerinden faydalanarak organize ol.