3 adımda 6 baklava

Karın kası yapmak için ipuçları

Karın kası yapmak için ipuçları

İZOMETRİYİ KULLAN

Karın kaslarınız sürekli olarak kasılmış bir pozisyondaysa, vücudunuzun duruşunun bozulmasına neden olabilir, bu nedenle karın kaslarını uzatılmış bir pozisyonda güçlendirmek önemlidir. Bu poziyonda durabildiğin kadar durma, çünkü kaslarından önce tekniğin pes edecek. Doğru yapıldıkça kısa süreli duruşlar daha verimlidir.

SADECE BELDEN ÇALIŞMA

Birinin ayaklarınızı tutarak çektiğin mekik devri kapandı. Kalça açını bozup hareketi yapmak için zaten kısalmış durumdaki esneyen kaslarını kullanacaksın. Böyle yaparsan, bu kası haddinden fazla çalıştırmış olursun. Artık çoğu insan baklava karın kasları için mekik çekmemesi gerektiğini biliyor, bacak kaldırma ve benzeri hareketlere de dikkat etmek gerekiyor. Yaptığınız antrenmanı doğru şekilde yap, yeterli.

KASLARA YÜKLEN!

İnsanlar genelde kas hipertrofisi için 20’den fazla set yapıyor, halbuki 8-12 set arası hipertrofi için yeterli. Güvenli şekilde kaslara yüklenmek daha zor olabilir ama kasları gelişime alıştırmak için bu gerekli. Yağları yaktıkça karın kasların daha belirgin olacak!

İPUCU: HAYAL ET!

Bir setten önce vücudun gerilmesini hayal etmek, yani görselleştirmek, vücudun daha fazla kas lifi çalıştırmasını
sağlıyor ve spor etkinliğini artırıyor. Zihin gücünü kasa çevir!