Analog kıymetliler

Kim demiş plaklar öldü diye? Türkiye’de bile çeşitli sanatçılar geri dönen koleksiyon ruhuna uygun bir şekilde plak basmaya başladı. Çeşitli semtlerde ufak plakçılar göze çarpar, yurt dışından gelen plaklar yeniden altın değeri taşır oldu. E hâl böyle olunca, pikaplar da yeniden rağbet görüyor.

Ey vatandaş! Yalnızım diye üzülme, müziğim kötü diye erinme. Kışın soğuk günlerinde battaniye altına girmelik, parti akşamlarında dans ettirmelik pikaplar işte burada…

Marantz TT5005

Hem kulaklara hem plaklara hassas

 

marantz_tt5005_turntable

Plak dünyasının acemisi de efendisi de olsan fark etmez. Ufak ebatlarıyla kitaplığa bile sığdırabileceğiniz (ama inatla sığmayacak) Marantz’ın TT5005’i kendi kartuşu sayesinde ek bir fono pre-amp ihtiyacı duymadan kullanılabiliyor. Aman plak çizilmesin, benden başkası pikabımı kullanmasın diyen hassaslar için otomatik çalışan kol bir mucize hissi yaratacak. Ses kalitesi de bu histen fazla uzaklaşmamanı sağlayacak.

audio technicaAudio-Technica AT-LP5

USB ile orijinalleri koru

Eski plakları toplamaya başladıktan bir süre sonra düşük ses kalitesi huzursuzluk yaratmaya başlar. Bu, plak severlerin bazen ömür boyu yaşadığı bir sorundur ama Audio-Technica’nın bu modeli, takıntına iyi gelecek. Yüksek performanslı kartuşu ve J biçimindeki ton kolu donanımsal hataları önlüyor. Standart 3,5 mm ve fono çıkışlarıyla hoparlör konusunda bir nebze rahatlık sağladığı gibi, USB üzerinden de dijital kayıt ederek plakları ölümsüzleştirme imkânı veriyor.

VPI Prime Scout

Doğrucu pikap!

vpi prime

Bir konuyla ilgilenmek var, ilgilenmek var. Yani işiniz gücünüz plak olduysa, belki de bu cihazı incelemenizde fayda var. Dev bir alüminyum kaplama üzerine çelik plak MDF kaplayan Prime Scout, en yüksek kararlılık ve akustik yalıtım sunuyor. Teflon kaplamalı çıkışlar da akustik doğruluk için oluşturulmuş. “Bunu dinlemeyen müzik dinledim demesin” kadar iddialı bir cihaz.

BUNLARLA KULLAN

BENQ TK800

Dev ekran taşınır

benq

Piyasadaki en uygun fiyatlı 4K projektör 3.000 lumen ile parlaklığı da tepeye taşıyor. Müzik dinlerken işe biraz görsellik katmak istersen, 100 inçe kadar HDR görüntü veren TK800’ü deneyebilirsin.

Bowers & Wilkins 707 S2

Dengeli ve gürültülü

bowers wilkins

Gürültüyü seviyorsan, bu ufak hoparlörü de seveceksin. Karbon ve alüminyum sürücüleriyle tiz ve standart tonları dengeli bir şekilde verirken, baslarda da detayları hissettiriyor.

TP-LINK LB120

Ortamı renklendir

tp_link_ac_lb120_smart_bulb_1268935

Oturma odanı bir dans pistine çevirirken, sana aydınlatmanın önemini ne kadar hatırlatsak azdır. Wi-Fi destekli ve mobil uygulama ile yönetilen bu akıllı ampul ile ortamın rengini değiştirebilirsin.