Baharda barbekü

En iyi barbekü ve mangal makineleri

en iyi barbeku ve mangal makineleri

Serin ve sakin bir kışın ardından, ılık ve güneşli bahar günleri yaklaşıyor. Uygun bir bahçeniz yoksa dahi, harekete geçebilirsin, çünkü mangal için en sakin zamanlardan birisindeyiz. Açık hava ile temasımız yeni yeni başlarken, ateşin, etin ve gök kubbe altındaki dost meclislerinin tadını çıkarmak için fırsat ayağına geldi.

Guruss 75 cm

Her şeyin başı…

Guruss 75 cm

… iyi bir mangala sahip olmak. Fiyat etiketi seni endişelendirmesin, yabancı muadillerinden daha uygun ve benzer kalitede. Üstelik güncel et fiyatlarını düşünürsen, 6-7 kişilik bir mangal için yapacağınız 5-6 alışverişle bu mangalın ederi, kafa kafaya geliyor ki, yıllarca kullanacağınız bir ürün ile sabahına sizi ilelebet terk edecek bir ürünü kıyasladığımızı unutmayalım. Tam kapaklı ve ısı göstergeli mangal, 75×40 cm pişirme alanıyla 2 kiloya yakın eti aynı anda pişirebiliyor. Izgara yüksekliği bir asansör sistemi ile ayarlanabiliyor, verimli bir yanma için bir baca sistemine sahip, ayrıca eti dinlendirmek için ikinci bir ızgara katı daha bulunuyor.

Weber iGrill 2 & iGrill Uygulaması

Teknoloji marine

igrill-2 ve igrill app

Bilimi, sayıları ve teknolojiyi mangala da sos etmenin zamanı geldi de geçiyor. “Benimki orta pişmiş olsun.” “Hacım içi kırmızı kırmızı kalsın ya!” “Iyy o ne be, benimki iyice pişsin.” Bunca yıllık arkadaşlar; hepsi birbirinden kıl olsa da atsan atılmaz satsan satılmaz. En iyisi kendinizi ve etleri heder etmeden herkesin zevkine göre pişmiş etler hazırlamak. Barbekü gurusu Weber’in iki termometre probe’lu iGrill 2 cihazı ve iGrill uygulaması dertlere derman olmaya geliyor. Akıllı cihazına Bluetooth ile bağlanıyor ve uygulama ekranında, etin, balığın cinsine göre pişme derecelerini seçme olanağı sunuyor. Anlık olarak etin ısısını ve mangalda kalma süresini de buradan takip edebilirsin.

Lotus Grill XL

Komşularla kavga etmeden…

lotus-grill-xl-dumansiz-mangal-murdum-erigi-1

Herkesin sere serpe, dumanını yaya yaya barbekü yapma imkanı olmayabilir. Elektrikli ve gazlı barbeküler var, evet biz de farkındayız ama “Ateş bizi çağırıyor!” ve isin katma değerinden de vazgeçmek istemiyoruz. Bu sevimli alet taleplerimize karşılık veriyor. Dört kalem pille çalışan iki adet fanı ile ateş verimini ve duman kontrolünü sağlıyor. Yağ toplama haznesi, ızgaradan damlayan yağların ateşe ulaşmasını engelleyerek hem senin hem de çevredekilerin boğulmasını engelliyor. 400 grama kadar kömür alabilen haznesi iyi bir planlamayla aç 6-7 kişiyi doyurabilir, iyi meze ve salata takviyesi ile bu sayı 10 kişi neden olmasın? Izgara çapı 40 cm, ağırlığı 6,5 kg ve özel taşıma çantası ile geliyor.

Landmann Mangal Seti

Barbekü değil mangal!

Landman mangal seti

Mangala hükmetmek için uygun aksesuarlara sahip olmak gerekir. Hem ete hem ellerinize hem de mangalına iyi davranmanı sağlayacak 18 parçadan oluşan inoks kaplama bu set, ahşap tutma yerleri ile sıcakla arana girecek. Üç işlevli temizleme fırçası daha önce kullanmamış olan mangalcıların hayatını değiştirecek. Kömür maşasının eksikliğini gidermek ise sana düşüyor.

Weber Mangal Pizza Taşı

Pizza ve lahmacun sevenlere

Weber mangal pizza tasi

Evet, yanlış okumuyorsunuz. Size mangalda pizza ya da pide hatta lahmacun yapmanız için bir ürün öneriyoruz. Bu güzel ateşi ve sıcaklığını okuyabildiğiniz barbekünü sadece et veya sebze ile kısıtlamayın. Mangalda pişen pizzanın tadına şaşıracaksın.

Elektrola Tütsü Talaşları

Odun kömür devri kapandı

Elektrola tütsü odunu

Asıl mangal, asıl barbekü odunla olur diyenlere aldırmayın diyemiyoruz, haklı oldukları yerler var. Fakat odunla mangal, hassas bir işlem ve odun biraz uzmanlık gerektiren bir malzeme. Fakat ikisinin ortası da var. Kömür ateşinde odun esansı elde edebileceğin bu doğal talaşlardan iki kaşık kadarını ıslatıp, et koymaya hazır haldeki kömürün üzerine serp ve sihir nasıl olurmuş tat. Kiraz, ceviz ve meşe talaşı çeşitleri mevcut.