Dişlerin için en iyi elektrikliler

En iyi elektrikli diş fırçaları

En iyi elektrikli diş fırçaları, ağız sağlığı için şarjlı diş fırçaları

Tek şarjla bir yıl

Foreo ISSA 2

foreo.com/tr

Foreo issa 2

ISSA 2, çoğu elektrikli diş fırçasından farklı olarak sert fırça başlığı yerine PBT polimer ve yumuşak silikon melezi bir fırça başlığını sonik titreşimlerle çalıştırıyor. Dakikada 11.000 yüksek yoğunluklu titreşimle yönlendirilen yumuşak fırça, dişlerini nazikçe ve etkili bir biçimde temizler.
Silikon ve PBT polimer materyalleri doğal özellikleriyle klasik fırça başlıklarına kıyasla yüzde 35 daha hijyenik bir alternatif sunuyor. ISSA 2, 365 gün boyunca şarj edilmeye ihtiyaç duymuyor.

Beyaz & sağlıklı

Philips Sonicare DiamondClean

philips.com.tr

Philips Sonicare DiamondClean

Sonik titreşimler kullanan bir diğer model olan Sonicare DiamondClean, dişlerini dakikada 31.000 fırça darbesiyle temizliyor. Fırça başlığının hareketleri, ağzındaki ulaşılması zor yerleri ve dişlerinin arasındaki dar alanları temizleyebilecek şekilde tasarlanmış. Kutusundan iki farklı orta sertlikle fırça başlığı çıkan bu makinenin, bir haftada daha beyaz dişlere ve iki haftada daha sağlıklı diş etlerine sahip olmanı sağlamak gibi büyük bir iddiası var.

Disiplinli fırça

Oral-B Pro 1000 Power

oralb.com

Oral-B Pro 1000 Power

Diş yüzeyini dairesel hareketlerle temizleyen Pro 1000 Power, dişlerini yarım yamalak fırçalamanı engellemek için bir zamanlayıcıya sahip. Her 30 saniyede bir sinyal gönderen zamanlayıcı, sana ağzının başka bir bölümüne geçmeni hatırlatıyor. Böylece gerçekten yalnızca 2 dakikada dişlerini verimli şekilde fırçalayabiliyorsun. Öte yandan fırçada bulunan baskı sensörü, dişlerini gereğinden sert fırçaladığında seni uyarıyor ve dişlerine zarar vermeni engelliyor.

Plak düşmanı

Jetpik Jp210 Solo Power

jetpik.com

Jetpik Jp210 Solo Power

Fırçalamakla yetinmek istemiyor ve diş ipiyle temizliği de otomatiğe bağlayalım diyorsan, Jp210 tam olarak bunu yapıyor. Bir haftada daha sağlıklı ve daha temiz dişler vadeden bu makinenin, kullanıldığı alanlarda diş plağını yüzde 99’a kadar giderdiği klinik olarak kanıtlanmış. Bu paketin içerisinde, sonik diş fırçası sisteminin yanı sıra, elektrikli diş ipi ve sulu temizleyici de bulunuyor. Ayrıca protezlerde de güvenle kullanılabiliyor.

İster bileğine ister enerjiye güven, dişini sağlıklı fırçalamak için şunlara dikkat et: Fırça sertliği diş hassasiyetine uygun olmalı ki, acı vermemeli. Fırçayı çok bastırma ama uçları da diş aralarına girebilsin. Ayrıca, daire hareketiyle masaj yaparak fırçalamayı unutma.

Hesaplı temizlik

Colgate 360 Optik Beyaz

colgate.com/tr-tr

Colgate 360 Optik Beyaz

Bu diş fırçası, uygun fiyata senin elinle yapacağın işi mekanik olarak hakkıyla yerine getiriyor. Elden kaymayan, rahat tutulabilen bir sapa ve çift hareketli fırça başına sahip 360 Optik Beyaz, diş yüzeyindeki lekeleri çıkararak 1 hafta gibi bir sürede daha beyaz dişlere sahip olmanı sağlayacağını iddia ediyor. Değiştirilebilir fırça başlığında ayrıca dil ve yanak temizleyicisi de bulunuyor.

Ses var gürültü yok

Xiaomi Mijia

mi.com/tr

Xiaomi Mijia

Akıllı telefonlarıyla tanınan Çinli Xiaomi’nin Mijia isimli fırçası, dakikada 31 binyüksek frekanslı ses dalgasıyla diş temizliği yapıyor. Üç farklı temizleme moduna sahip olan fırçada, standart mod günlük temizlik ihtiyacını karşılarken, nazik mod diş etlerini gözetiyor. Son olarak kişisel mod ise Bluetooth ile telefonuna bağlanarak mobil uygulama üzerinden ayarları özelleştirmene olanak tanıyor. Mijia tam şarjla 18 gün boyunca kullanılabiliyor.