Kandırıldık!.. Gerçek olmayan güzellik sırları

Güzellik konusundaki efsaneler ve mitler

Gerçek olmayan güzellik sırları, efsaneleri ve mitleri
-

DÜZENLİ TARAMA SAÇLARI UZATIR

Yalnızca düzenli tarayarak saçlarının beline kadar uzamasını sağlayamazsın. Saçlarını düzenli taraman, saçında oluşan kırıkları da toparlar ve daha sağlıklı görünen saçlara sahip olmanı sağlar.

MAKYAJ CİLDİNİN “NEFES ALMASINI” ÖNLER

Cildinin nefes almasını sağlamak için makyaj yapmaktan kaçınıyorsan sana kötü bir haberimiz var… Öncelikle, cildinin en üst tabakası zaten ölüdür ve altta kalan katmanları da kan dolaşımından faydalanarak kendisine gereken oksijeni alır. Bu konuda asıl dikkat etmen gereken, makyajını iyi temizlemektir. İyi temizlenmeyen makyaj, cilt gözeneklerinin tıkanmasına, siyah noktalar ve sivilceler ortaya çıkmasına sebep olur.

DİŞ MACUNU CİLT LEKELERİNİ ÇIKARTIR

Diş macunlarının içeriği cilt lekelerini kurutur; kırmızılıkların ve iltihabın daha hızlı hafiflemesini sağlar. Ancak bu aşırı müdahale cildine aynı ölçüde zarar verir ve yeni lekelere davetiye çıkarabilir.

KESİLEN TÜYLER DAHA GÜR ÇIKAR

Jiletler tüyleri açılı olarak keser ve tüyün ucunu keskinleştirir. Kestiğin tüylerin gözüne daha siyah ve kalın görünmesine sebep olan budur. Vücut kıllarının uzaması, hormonlarımızla alakalıdır ve eğer gerçekten sıra dışı şekilde hızlı uzadıklarını düşünüyorsan, bir doktora görünmen daha iyi olur.

SP FONDÖTEN CİLDİNİ KORUMAYA YETER

Güneşe karşı koruyan (SP) fondötenler harikalar, ancak cildi yakan güneş ışınlarını engellerken, kolejenleri yakan ışınlara karşı savunmasız kalırlar. Cildini güneşin olumsuz etkilerinden korumak için sadece bu malzemelere güvenemezsin. Öte yandan güneşten koruyacağına emin olacağın miktarda makyaj yapmak da senin için zulüm olacaktır. Bıu yüzden makyajla uyumlu güneş kremlerini tercih et.

YIPRANMIŞ SAÇLAR İYİLEŞTİRİLEBİLİR

Yıpranmış saçları tamir etmek için kremler, macunlar, çok çeşitli ürünler sunan dev bir pazar var. Ancak bize soracak olursan yıpranmış saçların için yapabileceğin en iyi şey onları kestirmektir. Bu rahatsız edici yıpranmış teller, boyalardaki kimyasallardan ve saçlarına uyguladığın ısıl işlemler nedeniyle meydana gelir.