Her yer ev/ofis

Çalışabileceğin ve dinlenebileceğin bir düzeni kolayca kurabilmen için pratik ipuçları

Ev/ofis dekorasyon ipuçları

Gölgeni seç

Doğal ışık, çalışmanı kolayca etkileyebilir. Az ışık alan bir yerde motivasyonun düşer, doğrudan ışık aldığın bir yer ise çalışmana engel olur. Bunun için güneşlik olarak bilinen ince perdelerden kullanabilirsin. Önemli olan pratik bir şekilde açılıp kapanabilmesi ve ışığı ne çok kayba uğratması ne de direkt güneş ışığını aynen içeri vermesi…

Ev/ofis dekorasyon ipuçları

Masanı kişiselle

Düzenindeki ağırlık bilgisayar, kahve ve çeşitli ıvır zıvır şeklindeyse, masanı kaplayarak tarzını yansıtabilirsin. Bunun için kumaş kullanabileceğin gibi plastik de kullanabilirsin. Bunların üzerine belirleyeceğin bir deseni de bastırman mümkün. Merak etme kaplamanı senden başkasının görmesi gerekmez, aramızda kalabilir.

Ev/ofis dekorasyon ipuçları

Kendi düzenini kur

Kablo toplayıcı, kalemlik, çok yuvalı şarj aleti, evrak toplayıcı gibi pratik aparatları kullanmayı düşün. Sonuçta bir kez çalışmaya başladığında bu tip şeylerle uğraşmayacak şekilde kendini ayarlamalısın.

Ev/ofis dekorasyon ipuçları

Biraz daha estetik!

Duvar alanını bir hayal tahtası olarak kullanabileceğin ve hedeflerini, notlarını alabileceğin gibi, çeşitli süslerle daha az didaktik hâle getirebilirsin. Sonuçta bütün gün karşında olacak!