Kırıştırmadan uç

Uçak yolculuğu için bavul hazırlama ipuçları

Uçak yolculuğu için bavul hazırlama ipuçları

Kırışıklara dayanıklı kumaş seç. Modern teknoloji, kumaş üreticilerinin üretim sırasında yumakları kıvırmalarını ve düzeltmelerini sağlıyor. Her iki yöntem de uygun bir doğal geri sekim sağlayarak, kumaşın kırışma sonrası orijinal görünümüne dönmesine yardımcı oluyor.

Ceketi kırıştırmadan katlamanın akıllıca bir yolu var. Bir omzun içini dışına çevir ve diğer kolun içine sok. Yaka ve klapa güzel bir kat olacaktır. Sonra, ceketi ikiye katla. Takım elbiseler için uçaktaki özel bölme doluysa, herkesin çantasını üst dolaplara yerleştirmesini bekle ve en son, her şeyin üstüne ceketini koy.

İyi bir takım elbise çantası al. Örneğin bazı modellerde dizüstü bilgisayar bölümü dahi bulunuyor, bu bölgeyi başka ihtiyaçların için de kullanabilirsin. Diğer türlü de, elbiseni normal bir kılıfta taşıyabilir ve güvenlik kontrolleri sırasında çıkarıp, yuvarlayarak alıp incelemeye sunabilirsin. Uçağa vardığında asmayı unutma.

Kabin ekibine takım elbiseni asıp asamayacaklarını sor. Çoğu uçağın ekonomi sınıfında bile ayrılmış özel dolaplar bulunur. Bu dolaplar aslında gelinlikler içindir ama takım elbiseleri de astıklarını biliyoruz.

Kırışıklıklarla mücadele etmenin kolay bir yolu daha var. Duşta sıcak suyu aç. Banyo kapısını kapatıp içeriyi buharla doldur. Ceket ve pantolonları ayrı askılarda on dakika beklet. Herhangi bir kırışıklık kalmadığını göreceksin.