OPPO A96 uygun fiyatıyla satışa çıktı

OPPO A96 modeli, OPPO Glow Design ile birlikte geliyor.

OPPO A96: Özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

OPPO’nun A96 modeli, 5000 mAh pil kapasitesi ve TUV Sertifikalı 33 W SUPERVOOC hızlı şarj özellikleriyle dikkat çekerken, 6,59 inç ve 90 Hz Zengin Renkli Delikli Ekran özellikleri ile gençlerin elinden düşürmeyeceği bir akıllı telefon olarak dikkat çekiyor.

OPPO A96: Özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

OPPO A96, yüzde 90,8 ekran gövde oranına ve 1080×2412 FHD çözünürlüğe sahip 6,59 inç 90 Hz Zengin Renkli Delikli Ekranla geliyor. Akıllı telefonun sahip olduğu Yapay Zeka Göz Konforu özelliği parlak veya loş ortamlarda ekran görünürlüğünü iyileştiriyor. Ekran kilidini daha hızlı açmak için parmak izi sensörünü akıllı telefonun yan kısmında sunan OPPO A96, daha ince, daha kaliteli bir tasarım ve hissiyat için 3 Boyutlu İnce Çerçeve tasarımını kullanıyor.

5000 mAh pil kapasitesi

OPPO A96’nın 5000 mAh pil kapasitesi, gençlerin bağlantıda kalması için gereken gücü sağlıyor. 15 saate kadar WhatsApp’ta mesajlaşma imkanı tanıyan pil, 33W SUPERVOOC hızlı şarj ile 30 dakikada %55 doluyor. OPPO A96, pil kullanım verimliliğini artıran Süper Güç Tasarruf Modu ve Optimize Edilmiş Gece Şarjı özellikleriyle birlikte geliyor. Optimize Edilmiş Gece Şarjı özelliği akıllı telefonun yapay zeka yeteneklerinden güç alarak kullanıcının uyku düzenini öğreniyor ve gece boyunca bölümlere ayrılmış bir şarj planı yapılmasını sağlıyor.

OPPO A96: Özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi
OPPO A96: Özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

Güvenilir performans

Qualcomm Snapdragon 680 4G Mobil Platformla desteklenen OPPO A96’nın 6 GB bellek ve 128 GB depolama alanı olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Orijinal bellek, OPPO’nun Bellek Genişletme özelliğiyle birlikte kullanıldığında 5 GB artırılabiliyor. SD kartlarla sağlanabilen ekstra depolamayla daha fazla fotoğraf ve video saklamak mümkün oluyor.

Harika bir ses deneyimi

Çağrıların ve eğlencenin merkezinde harika bir ses deneyimi yer alıyor. OPPO A96’nın çift hoparlörü ve mikrofonu, ortam gürültüsünü azaltırken yüksek bir stereo ses sunuyor. Üstün kaliteli Dirac HD ses teknolojisi ise izleme deneyimini daha sürükleyici kılıyor.

Güçlü kamera sistemi

OPPO A96’nın arkada bulunan ikili kamera kurulumunda 50 MP Ana Kamera ve 2 MP Bokeh Kamera bulunuyor. Bu kurulum, kullanıcıların hassas ve doğal bokeh efektleriyle fotoğraf çekmesi için Portre Modunu kullanmasını sağlıyor. Bunun yanında arka kamera, 5x dijital yakınlaştırmayı ve 20 adede kadar seri çekimi destekliyor. 16 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip OPPO A96’da Yapay Zeka Doğal Rötuş gibi özellikler, kullanıcının doğal yüz özelliklerini korurken kusurların giderilmesini sağlıyor. Ayrıca, 360° Dolgu Işığı özelliği sayesinde, portre çekimleri, loş ortamlarda daha parlak ve net sonuçlar veriyor.

OPPO A96: Özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi
OPPO A96: Özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

ColorOS 11.1 ile sezgisel yazılım deneyimi

İşlevselliğinin temelindeki akıcılık, kullanım kolaylığı ve performans gücüyle ColorOS 11.1, OPPO A96’nın tüm kullanıcı deneyimini zahmetsiz hale getiriyor. Örneğin, System Booster ve Link Boost 2.0 gibi sistem optimizasyonu yapan yazılımlar, üst düzey sistem performansı ve sorunsuz bağlantı sağlıyor. Maddeli Ekran Mesajları ise gençler oyun oynarken çağrı veya bildirimlerden kaynaklanan kesintileri en aza indiriyor. Bu çözümle, mesaj bilgileri ekrandan kayan pencereler olarak görünüyor. ColorOS’ta temel olarak sunulan gizlilik özelliklerinden Özel Kasa ve Uygulama Kilidi, gençlere özel bilgilerini ve uygulamalarını güvende tutma imkanı tanıyor. Bildirimlerin Gözetlenmesini Engelleme özelliği ise ön kameraya, yakındaki herkesi algılama yeteneği kazandırıyor ve bildirim içeriklerini gizleyerek kullanıcıya ait bilgileri akıllı bir yolla koruyor. Gençlerin ekranı yukarı ve aşağı kaydırmak gibi görevleri dokunmadan gerçekleştirmesine olanak tanıyan Temassız Kontrol özelliği de OPPO A96’da bulunuyor.

OPPO A96’yı Vatan Bilgisayar, Media Markt ve Teknosa üzerinden satın alabilirsiniz.