Yenilenen Kia Reno yakında satışa çıkıyor

Yeni KIA Rio, Temmuz’da yollarda olacak

B segmentindeki sevilen Kia modeli Rio, dördüncü neslinin makyajlanan yeni versiyonu ile yollara çıkmaya hazırlanıyor.
Yeni Kia Rio çok yakında satışa çıkıyor

B segmentindeki sevilen araç Kia Rio, yeni modeli ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Makyajlanan Yeni Rio’da mekanik, donanım ve tasarım anlamında yenilikler ön plana çıkıyor. Kişiselleştirilmek üzere sunulan iç mekan renk alternatiflerine sahip olan Yeni Rio’nun, sınıfının üstündeki birçok teknolojik donanım ile birlikte temmuz ayında da Türkiye’de yollarda olması bekleniyor.

Güney Koreli otomotiv devi KIA, B segmentinde ikonik hale gelen modeli Rio’nun makyajlı yeni versiyonunu tanıttı. Kapsamlı bir makyaj operasyonu geçiren Rio’da tasarım, mekanik ve donanım anlamında değişiklikler bulunuyor.

Birçok sürücü için KIA markasına giriş modeli olarak konumlanan Rio, pratiklik, kalite ve teknoloji olmak üzere temel özelliklerini korumaya devam ediyor. Yeni Kia Rio, bu özelliklerini şerit takip asistanı, akıllı hız sabitleme sistemi, çarpışma önleme sistemi ve kör nokta çarpışma önleme asistanı da dahil yeni ileri teknoloji sürüş destek ve güvenlik sistemleri ile de zenginleştiriyor.

Makyajlanan Yeni KIA Rio, temmuz ayında Avrupa ile birlikte Türkiye yollarında da olacak.

KIA, 2020 yılı içerisinde Plan S stratejisini açıklayan ve daha sonra Avrupa pazarında bu amaçla atılacak adımları belirledi. KIA, elektrikli araç pazarında etkin rol alacağını açıkladı. 2021 yılı itibaryla da her modeli için elektrikli (hibrit, yarı hibrit, şarj edilebilir hibrit, tam elektrikli) bir alternatif sunacağını duyurmuştu.