Kıssadan hisse distopik seçkiler

Love, Death & Robots

Love, Death & Robots

Korkunç yaratıklar, uğursuz sürprizler ve kara komedi bir arada. Üstelik kısa süren bölümleriyle toplu taşımadaki yeni yoldaşın olmaya aday.

Netflix’in Tim Miller ve David Fincher imzalı yeni animasyon öykü antolojisi, farklı yönetmen ve stüdyoları bir araya getirerek neredeyse her bölümüyle ağzımızı açık bırakmayı başardı. Animasyon alanındaki müthiş ilerlemeyi bütün çıplaklığıyla gözler önüne seren bu yetişkin dizisi, kurgu tarafında ise Black Mirror ve Alacakaranlık Kuşağı gibi başyapıtların ulaştığı seviyeye göz kırpıyor. Ejderha Dövmeli Kız filminde birlikte çalışan Miller ve Fincher ikilisini yeniden bir araya getiren serinin ilk sezonu, süreleri 5 ile 15 dakika arasında değişen 18 yüksek tempolu bölüme sahip.

Love, Death & Robots (LDR), her bir bölümde farklı sanatçılara görev vererek sonraki bölümlere dair yalnızca kurgusal olarak değil, sanatsal açıdan da herhangi bir kestirimde bulunmayı imkânsız hale getiriyor. Öte yandan, kimi bölümler kısa sürelerine rağmen öyle etkileyici ve sürükleyiciler ki, birinin etkisinden çıkmadan kendini yepyeni bir evrenin içerisinde bulacaksın.

YETİŞKİNLERE ÖZEL İÇERİKLER

Akıl almaz dizide cinsellik, şiddet, alkol ve uyuşturucu gibi yetişkinlere yönelik öğeler en uçlarda sergileniyor. İşe ya da okula giderken izlemek istersen, etrafındakilerin ekranını göremeyeceğinden emin ol zira göz ucuyla bakanlar izlediğinin bir animasyon dizisi olmadığı fikrine kapılabilirler. Henüz ikinci sezonuna dair herhangi bir bilgi bulunmayan diziyi bir günde bitirmemeni tavsiye ediyoruz.